Kurumsal

Toplumsal değişimin ve gelişimin bireyden başladığı felsefesinden hareketle en büyük yatırımın, insana yapılan yatırım olduğunun farkındayız. Yetersizliği engele dönüştürmeden bireylerin toplumsal yaşama tam katılımlarını sağlamak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı ve bu kurumun denetiminde 2012 yılında Ankara'da faaliyetine başlayan Özel Altın Lale Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurulduğu günden beri eğitim kalitesinden ödün vermeden çalışmalarını sürdürmektedir.

Ankara/Sincan Mareşal Çakmak Mahallesi Ankara Caddesi 188/A adresinde faiyette bulunan kurumumuz 500 öğrenci kapasitelidir. Kurumumuz 500 m² alan üzerinde yönetmeliklerine uygun olarak inşa edilmiştir.
Özel Altın Lale Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi bünyesinde bulundurduğu 16 adet bireysel eğitim odası, 5 adet grup eğitim odası, fizik tedavi salonu,ergoterapi ve duyu bütünleme odası, oyun ve etkinlik odası, rehberlik servisi, aile danışmanlığı birimi, kapalı spor salonu, 40 kişilik tiyatro ve konferans salonu, kütüphane, internet erişim odası, veli bekleme salonu, bakım odası ve oyun alanıyla özel eğitim ve rehabilitasyon sektöründe Türkiye’de özgün olarak projelenmiş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezidir.Milli Eğitim Bakanlığının müfredat programına göre ve Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulunca Onaylanmış;
 Zihin Engelliler Destek Eğitim Programı,
 Yaygın Gelişimsel Bozukluklar Destek Eğitim Programı,
 Özel Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim Programı,
 İşitme Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı,
 Bedensel Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı ,
 Dil ve Konuşma Güçlüğü yaşayan bireylere kendi alanlarında uzman kadromuzca bireylerin öncelikli ihtiyaçları doğrultusunda eğitim hizmetleri verilmektedir.
Engelli öğrencilerin eğitiminde okul-aile iş birliğine azami özen gösterilerek, velilerle bireysel ve grup halinde aile eğitimleri sürekli olarak yapılmaktadır. Aile eğitimi çalışmalarında merkezin tüm dersliklerini kapsayan video kayıt sistemi kullanılmaktadır. Aileler çocuklarının eğitimlerini bu sistem aracılığıyla da takip edebilmektedirler. Psikolojik Danışma Birimi’nde engelli bireyler ve ailelerine yönelik psikolojik destek ve danışmanlık hizmeti sunulmaktadır. Ailelere, engelli öğrencilere ve engelli öğrencilerin kardeşlerine psikolojik destek çalışmaları yapılmaktadır.
Hizmete başladığımız günden beri daha iyiye ve daha güzele ulaşmak için hedeflerini daima yüksek tutan kurumumuz şimdiye kadar birçok öğrencimizi kendine yeten, özgüveni yüksek akademik olarak yaşıtlarıyla aynı seviyeye ulaşmış özgür bireyler olarak topluma katılmalarına katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşamaktadır.